Year | President | Vice President | Secretary | Treasurer | Program Chair | Membership | Statistician | Webmaster/ EMail List | Mail Parties/ Newsletter Prod. | Sequoia Chair | ADVOCACY /LIASON | HISTORIAN | MAP | Education | New Member | Ride Coord. /Ride Chair | A Coordinator | B Coordinator | C Coordinator | D Coordinator | EF Coordinator | Mountain | LDTSG | FT Editor | At Large |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2020 | David Schorow | Cindy Asrir | Mike Rissi | Fran Williams | Vern Tucker | Eric Greer | Mindy Steiner, Guy Shuman | Randall Braun | John Langbein | Dick Blaine | Lisa Burque | Guy Shuman | Peggy George, Joice White, Joan Marshall, Mindy Steiner | Patty Koel, Bill Sherwin, Guy Shuman | |||||||||||
2019 | David Schorow | Bill Sherwin | Mike Rissi | Cindy Asrir | Vern Tucker | Eric Greer | Emily Nishihira, Guy Shuman | Randall Braun | John Langbein | Dick Blaine | Mindy Steiner | Tom Stephany | Mike Jenkins | Guy Shuman | Peggy George, Mona Schorow, Tim O'Brien, Emily Nishihira | Lisa Burque, Robin Davis, Guy Shuman | |||||||||
2018 | Robert Sexton | Bill Sherwin | Mike Rissi | Cindy Asrir | Vern Tucker | Eric Greer | Mona Schorow, Guy Shuman | Christine Fawcett | Randall Braun | John Langbein | Dick Blaine | Mindy Steiner | Tom Stephany | Mike Jenkins | Bettina Vinsant | Frank Houghton | Mike Mysza | Guy Shuman | Dave Ziegler, Ricki McGlashan, Rao Loka, Joan Marshall | Mike Grobler, Adrienne Harber, Guy Shuman | |||||
2017 | Robert Sexton | Bill Sherwin | Mike Rissi | Cindy Asrir | Vern Tucker | Eric Greer | Mona Schorow, Guy Shuman | Christine Fawcett | Randall Braun | John Langbein | Dick Blaine | Mindy Steiner | Tom Stephany | Mike Jenkins | Cindy Asrir | Frank Houghton | Mike Mysza | Guy Shuman | Dave Ziegler, Ricki McGlashan, Rao Loka, Joan Marshall | Brian Feinberg, Frank Houghton, Bettina Vinsant | |||||
2016 | Robert Sexton | Cindy Asrir | Mike Rissi | Bettina Vinsant | Vern Tucker | Eric Greer | Mona Schorow, Guy Shuman | Christine Fawcett | Randall Braun, April Becerra | John Langbein | Dick Blaine | Mindy Steiner | Tom Stephany | Mike Jenkins | Cindy Asrir | Frank Houghton | Mike Mysza | Bill Sherwin, Guy Shuman | Dave Ziegler, Ricki McGlashan, Doug Stuart, Joan Marshall, Rao Loka | Marshall Jackson, Brian Feinberg, Paul Wendt | |||||
2015 | Robert Sexton | Cindy Asrir | Mike Rissi | Bettina Vinsant | Vern Tucker | Eric Greer | Mona Schorow, Guy Shuman | Christine Fawcett | Judy DeFranco | John Langbein | Dick Blaine | Mindy Steiner | Tom Stephany | Mike Jenkins | Cindy Asrir | Samir Aboulhouda | Mike Mysza | Bill Sherwin, Guy Shuman | Dave Ziegler, Ricki McGlashan, Doug Stuart | Marshall Jackson, Brian Feinberg, Paul Wendt | |||||
2014 | Robert Sexton | Nancy Williams | Mike Rissi | Bettina Vinsant | Vern Tucker | Eric Greer | Joan & Laura Marshall | Christine Fawcett | Judy DeFranco | John Langbein | Dick Blaine | Maureen Brooks | Tom Stephany | Carol Schweinsberg | Cindy Asrir | Michael Dhuey | Mike Mysza | Bill Sherwin, Guy Shuman | Dave Ziegler, Ricki McGlashan, Doug Stuart | Katie Keller, Brian Feinberg, Mindy Steiner | |||||
2013 | Mindy Steiner | Pete Letchworth | Mike Rissi | Paul Wendt | Vern Tucker | Eric Greer | Michael Khaw, Roger Stenerson | Dave Stein | Judy DeFranco | John Langbein | Dick Blaine | Anna Raymond | Mindy Steiner | Annie Armstrong | Guy Shuman | Brian Feinberg | Mike Mysza | Bill Sherwin, Guy Shuman | Dave Ziegler, Ricki McGlashan, Doug Stuart | Katie Keller, Bettina Vinsant, Robert Sexton | |||||
2012 | Mindy Steiner | Pete Letchworth | Mike Rissi | Paul Wendt | Vern Tucker | Eric Greer | Michael Khaw, Roger Stenerson | Dave Stein | Judy DeFranco | John Langbein | Dick Blaine | Don Wilson, Anna Raymond | Mindy Steiner | Annie Armstrong | Guy Shuman | Brian Feinberg | Mike Mysza | Bill Sherwin, Guy Shuman | Dave Ziegler, Ricki McGlashan, Doug Stuart | Judy Colwell, Bettina Vinsant, Suzanne Bray | |||||
2011 | Mindy Steiner | Pete Letchworth | Mike Rissi | Paul Wendt | Vern Tucker | Eric Greer | Michael Khaw, Roger Stenerson | Dave Stein | Judy DeFranco | John Langbein | Dick Blaine | Don Wilson Anna Raymond | Mindy Steiner | Anna Raymond | Guy Shuman | Brian Feinberg | Mike Mysza | Steve Carlson Guy Shuman | Dave Ziegler, Ricki McGlashan, Doug Stuart | Judy Colwell Bettina Vinsant Rick Feerick | |||||
2010 | Judy DeFranco | Pete Letchworth | Mike Rissi | Paul Wendt | Vern Tucker | Eric Greer | Michael Khaw, Roger Stenerson | Dave Stein | Laurie Mack | John Langbein | Dick Blaine | Don Wilson Christine Nguyen | Anna Raymond | Guy Shuman | Guy Shuman | Mike Mysza Ken Holloway | Steve Carlson | Dave Ziegler, Ricki McGlashan, Doug Stuart | Judy Colwell, Chris Mok | ||||||
2009 | Cathy McGowan | Ricki McGlashan | Mike Rissi | Paul Wendt | Vern Tucker | Eric Greer | Michael Khaw, Roger Stenerson | Dave Stein | Laurie Mack | John Langbein | Dick Blaine | Judy DeFranco | Don Burnett | Alex Lew | Mike Mysza | Ken Holloway | Mark Mack | Dave Ziegler, Ricki McGlashan, Doug Stuart | Judy Colwell, Alex Lew | ||||||
2008 | Cathy McGowan | Ricki McGlashan | Mike Rissi | Duane Linden | Vern Tucker | Judy DeFranco | Michael Khaw, Roger Stenerson | Dave Stein | Laurie Mack | John Langbein | Dick Blaine | Judy DeFranco | Don Burnett | Rich Kranz | Alex Lew | Mike Mysza | Ken Holloway | Mark Mack | Dave Ziegler, Ricki McGlashan, Doug Stuart | Judy Colwell, Alex Lew | |||||
2007 | Doug Stuart | Ricki McGlashan | Mike Rissi | Samantha Schoenfeld | Vern Tucker | Judy DeFranco | Michael Khaw, Roger Stenerson | Dave Stein | Laurie Mack | John Langbein | Dick Blaine | Cathy McGowan | Don Burnett | Rich Kranz | Alex Lew | Mike Mysza | Ken Holloway | Mark Mack | Dave Ziegler, Ricki McGlashan, Doug Stuart, Judy Colwell | Howard Shafer | |||||
2006 | Doug Stuart | Open | Mike Rissi | Open | Vern Tucker | Judy DeFranco | Michael Khaw, Roger Stenerson | Dave Stein | Laurie Mack | John Langbein | Dick Blaine | Cathy McGowan | Don Burnett | Karen Sundback | O en | Mike Mysza | Ken Holloway | Samantha Schoenfeld, Doug Stuart , Mark Mack | Dave Ziegler, Ricki McGlashan, Doug Stuart, Judy Colwell | Howard Shafer | |||||
2005 | James Porter | Doug Stuart | Mike Rissi | Jerry Woods | Martha Landis | Judy DeFranco | Roger Stenerson | Dave Stein | Dick Blaine, Laurie Mack | John Langbein | Dick Blaine | Laurie Mack | Don Burnett | Karen Sundback | Tom Ayres, Teresa Callen, Karen Sundback | Lyresa Pleskovitch, Jeff Schweninger | Ken Holloway | Marian & Michael Balster; Lisa Wong, Piaw Na; Samantha Schoenfeld, Dou Stuart | Dave Ziegler, Ricki McGlashan, Doug Stuart, Judy Colwell | Howard Shafer | |||||
2004 | James Porter | Janelle Gunther, Doug Stuart | Mike Rissi | Jerry Woods | Martha Landis | Duane Linden | Andy Kirk, Roger Stenerson | Pete Letchworth, Ralph Rohwer, Dave Stein | Dick Blaine | John Langbein | Dick Blaine | Laurie Mack | Don Burnett | Howard Shafer | Tom Ayres | Lyresa Pleskovitch, Jeff Schweninger | Ken Holloway | Marian & Michael Balster; Lisa Wong, Piaw Na; Samantha Schoenfeld, Doug Stuart | Dave Ziegler, Ricki McGlashan, Doug Stuart, Judy Colwell | Howard Shafer | |||||
2003 | Laurie Mack | Dorothy Bender | Mike Rissi | Jerry Woods | Dick Sibert | Carol Shaw, Duane Linden | Roger Stenerson | Betsy Evart | Dick Blaine | John Langbein | Dick Blaine | Linda Farwell | Don Burnett | Howard Shafer | Mark Mack | Lyresa Pleskovitch, Jeff Schweninger | Ken Holloway | Dick Mathews, Steve Kramer | Dave Ziegler, Ricki McGlashan, Jennifer Leland | ||||||
2002 | Laurie Mack | Dorothy Bender | Mike Rissi | Jerry Woods | Jacquette Ward | Irv Kasser | Roger Stenerson | Betsy Evart (Pete Letchworth, Ralph Rohwer) | Dick Blaine | John Langbein | Dick Blaine | John Langbein, Karen Davis | Don Burnett | Deborah Tostevin, Howard Shafer | Duane Linden | Jo Vlastairs | Dick Mathews, Steve Kramer | Dave Ziegler, Bill Brown, Ricki McGlashan, Jennifer Leland | |||||||
2001 | Lisa Antonino | Charles Bauer | Jim Halico | Don Bennett | Pete Letchworth | Irv Kasser | Roger Stenerson | Terry O’Brien | Dick Blaine | John Langbein | Michael Weaver | Don Burnett | (Laurie Mack) | Laurie Mack | Jo Vlastairs | Jim Lauth | Dick Mathews, Steve Kramer | Dave Ziegler, Bill Brown | |||||||
2000 | Lisa Antonino | Charles Bauer | Jim Halico | Ken Straub, Don Bennett | Pete Letchworth | Irv Kasser | Roger Stenerson | Ralph Rohwer, Terry O’Brien | Dick Blaine | John Langbein | Michael Weaver | Don Burnett | Pete Blasberg, Fran Kaplan | Dick Sibert | Jo Vlastairs | John Emmel | Pete Luptovic | Dick Mathews, Steve Kramer | Dave Ziegler, Bill Brown | ||||||
1999 | John Langbein | Clarke Stanley, Duane Linden | Jim Halico | Teresa Biegel, Lyresa Pleskovitch | Meg Burns | Bill Sievers | Carol Shaw, Roger Stenerson | Pete Letchworth, Ralph Rohwer | Dick Blaine | Carl Stoffel | Dick Blaine | Don Burnett | Renato Tolentino | Roxane Heppner | Stella Hackell, Jo Vlastairs | Pete Luptovic | Howard Shafer, Jacquette Ward | Dave Ziegler, Bill Brown | |||||||
1998 | John Emmel | Clarke Stanley | Jim Halico | Lyresa Pleskovitch | Meg Burns | Bill Sievers | Carol Shaw | Pete Letchworth, Ralph Rohwer | Karl Kneip | John Langbein | Dick Blaine | Don Burnett | Sally Anderson | Roxane Heppner | Roger Stenerson | John Serafin | Cathy Ott | Howard Shafer, Jacquette Ward | Dave Ziegler, Bill Brown | ||||||
1997 | Robert Hull | Bill Brown | Kay Johnson | Lyresa Pleskovitch | Meg Burns | Carol Shaw | Dan Connelly, Carol Shaw | Pete Letchworth | Ted Johnston | Carl Stoffell | Dick Blaine | Don Burnett | Margaret Limberatos | Michael Weaver | Roger Stenerson | Stella Hackell | Peter Donohue, Cathy Ott | Howard Shafer, Jacquette Ward | Dave Ziegler, Bob Harrington | ||||||
1996 | Barbara Eandi | Francis Fisher | Kay Johnson | Bob Pearl | Bob Pearl | Carol Shaw | Dan Connelly | Bob Anderson | None | Carl Stoffell | Dick Blaine | Diana Pearl | Fran Kaplan, Nancy Dix | Michael Weaver | Roger Stenerson | Stella Hackell | Peter Donohue | Angie & Jim Mongillo | Linda Farwell | ||||||
1995 | Bob Harrington, Bill Michael | Vicky Nelson | Hayes Qwan | Marta Rauch | Bob Pearl | Damien Burnett | Bob Anderson | Scott Worthge | Carl Stoffell | Barbara Eandi | Diana Pearl | Michael Weaver | Leslie Huang, Dick Blaine | Stella Hackell | Eric House | Peter Donohue | Angie & Jim Mongillo | Linda Farwell | |||||||
1994 | Bob Pearl | Robin Heywood, Francis Fisher | Scott McMahon | Diana Pearl | Carol Means | Damien Burnett | Howard Shafer | Scott Worthge | Carl Stoffell | Stella Hackell | Fran Kaplan, Barbara Eandi | Marcia Gordon | Jim & Angie Mongillo | Stella Hackell | Liz Benishin | Glenn Wegner | Mark&Rosemary Alguard | Bryan Beck, Malcom Gaissert | |||||||
1993 | David & Jacqueline Dorcich | Francis Fisher | Scott McMahon | Bob Pearl, Diana Cook (Pearl) | Mark Alguard | Frank Klotz | Lisa Antonino | Scott Worthge | Clarke Stanley | Fred Westphall | John Emmel, Liz Benishin | Liz Simmons, Francis Fisher | Jim & Angie Mongillo | Vicki Romo | Patrick Goebel | Jim Evens | Glenn Wegner | Nancy Gordon, Bob DeMille | Susan Dyssegard, Linda Farwell, Bill Pickthorn, Helen Sedlak | ||||||
1992 | David & Jacqueline Dorcich | Francis Fisher | Don Bennett | Naomi Bloom | Mark Alguard | Alvin Chin | Scot McMahon | Scott Worthge | Norton Bell | Marion Miller | Jim Evans | John Emmel | Liz Simmons | Marcia Gordon | Dick & Roxanne Robinson, Hy Tran, Sue Shreve | Lisa Antonino, Liz Benishin | Jim Evans | Glenn Wegner | Karl Kneip | Linda Farwell, Mark Williams, Susan Dyssegard, Bryan Beck | |||||
1991 | Tom Davis | Rosemary Gill | Don Bennett | Robin Heywood, David Dorcich | Bill Morrison | Harold Lips | Clarke Stanley | Nancy Gordon | Norton Bell | Carl Stoffel | Marion Miller | Jim Evans | John Emmel | Francis Fisher | Marcia Gordon | Howard Shafer | Hy Tran | Hy Tran | Cynthia Berg | Helen Sedlak (?) | Brad Perkins, Linda Farwell, Anne Paulson, Diana Cook | ||||
1990 | Jim Evans | Carl Stoffel | Stephanie Palmer | Marcia Gordon, Helen Sedlak | Marian Miller | Herman Beitch | Roy & Robert Jirsek | Nancy Gordon | Norton Bell | Fred Westphal | Tom Davis | Carol O’Hair | Karla Jones | Rosemary Gill | Dale Gill | Dale Gill | John Emmel | Frank Klotz, Hy Tran | Brad Perkins, Linda Farwell, Kevin Shaw, Anne Paulson | ||||||
1989 | Jon Bailey | Carl Stoffel | Stephanie Palmer | Dave Gill | Karen Davis | Karen Brems | Marian Miller | Chuck & Claire Shoens | Norton Bell | Debbie Ellis | Linda Cave | Herb Susman, Cathy Aviles | Liane McCabe | Clarke Stanley | Jim Evans | Dan Kennedy | Bruce Heflinger | Leo Moll | Cathy Aviles, Judy Lathrop, Dave & Jacky Hood | ||||||
1988 | Tim Ellis | Helen Sedlak | Irv Besser | John Bailey | Harriet Besser | Harold Lips | Glenn Stinnet | Gary Zaffarano, Karl Kneip | Norton Bell | Don Zulch | Steven Eaton | Neil & Georgina Tsubota | Debbie Bennet | Shawn Freed | Anne Paulson | Jim Strange | Bruce Heflinger | Leo Moll | Cathy Aviles, Lisa Dondick, Madeleine Bergman, Dave & Jacky Hood | ||||||
1987 | Christine Fawcett | Joan Uruhart | Irv Besser | Leo Moll | Carl Stoffel | Paul Van Voorde | Howard Meissner | Gary Zaffarano, Eben Kirmit | Don Bennet | Madelein Bergman | Helen Sedlak | Fred Westphal | Pete Blasberg | Jim Evans | Britt Hirishaw | Clarke Stanley | Leo Moll (Start of LDTSG) | Steve Eaton, Lisa Dondick, Anne Paulson, Marty & George Oetzal | |||||||
1986 | Bruce Heflinger | Madeleine Bergemann | Leo Moll | Christine Fawcett | Carl Stoffel | Paul Van Voorde | Gladys Koke | Diane Harrison, Robert Jirsek | Herb Susman (A), Andy Kirk (BC), Harold Lips (DEF) | Renee Brown, Anne Paulson, Joan Urqubart, Martin & George Oelzal | |||||||||||||||
1985 | Clarke Stanley | Dale Gill | Carol Shaw | Larry Stafford | Robert Jirsek | Betty Wessenberg | Tom Hierl, Karyn Raab | Pete Blasberg (AB), Dan Kennedy (C), Harold Lips (DE) | Tim & Debbie Ellis, Bruce Heflinger, Joan Urqubart | ||||||||||||||||
1984 | Mike Harding | Clarke Stanley | Herman Beitch | Dale Gill | Joan Childres | Ben Lefkowitz | Rob Savoie (ABC), Marg Chauvia (DE) | Steve Gaton John & Beth Sterns, Betty & Harry Wessenberg | |||||||||||||||||
1983 | Martin Clinton | Bob Savoie | Tom Hierl | Gabe Andrade | Len Coplestone | Margaret Carey | Steve Scharf (ABC), Dale Gill (DE) | Martin Clinton, Jerry Linquist | |||||||||||||||||
1982 | Herb Susman | Bud O’Hare | Clarke Stanley | Carol Susman | Jack Elfant | Larry MacMillen | Bev Fritsch (ABC), Lee Fritsch (DEF) | Martin Clinton | |||||||||||||||||
1981 | Bob Hirsch | Herb Susman | Barbara Hirsch | Bud O’Hare | Marge Thornquist | Prester Lowe | Bob Gurney, Fritz Knochenhaver | Paul Andrews, Thomas Ne, Connie & Gary Klein | |||||||||||||||||
1980 | Alan Wachtel | Bob Hirsch | Tedd Bubb | Bob Leiser | Bill Morrison | Roy Jirsek | Prester Lowe, Bud O’Hare | Harry & Betty Wessenberg | |||||||||||||||||
1979 | Ted Johnston | Chuck Coe | Bianca Hana | Alan Wachtel | Howard Meissner | Jan LaFetra | Roy Jirsek | Bob Hirsch | Steve Gruber | ||||||||||||||||
1978 | Bill Puckett | Martha Sadler | Gail Saxon | Roy Jirsek | Howard Meissner | Mike Harding | Doug Beyerlein | Herb Mesler | |||||||||||||||||
1977 | Ben Lefkowitz | Bill Puckett | Chris Halden | John Rizzi | Howard Meissner | Mike Harding | Jan LaFetra | Herb Mesler | |||||||||||||||||
1976 | Frank LaFetra | Ben Lefkowitz | Sallie Gross | John Rizzi | Mike Harding | Ron Griffith | Herb Mesler | ||||||||||||||||||
1975 | Larry MacMillan | Dave Vggla | Jan LaFetra | George Margioff | Mike Harding | Paul Hansy, Henry Provost | Herb Mesler | ||||||||||||||||||
1974 | Clarence Russell | Ron Johnson | Kathy Grunewald | Ernie Long | Fred Howard | Eric Petersen | |||||||||||||||||||
1973 | Henry Provost | Ed Manrubia | Carol Petersen | Rich Holder | Eric Petersen | ||||||||||||||||||||
1972 | Roy Petersen | Roger Payne | Rich Holder | Rich Holder | Eric Petersen | ||||||||||||||||||||
1971 | Roy Petersen | John McDonnel | Roger Payne | Roger Payne | |||||||||||||||||||||
1970 | Jim Chaskin | Gary Holmgren | Dave Hollngren | ||||||||||||||||||||||
1969 | Eric Petersen | John De Bell | John Sphar | John DeBell | Eric Petersen | ||||||||||||||||||||
1968 | Bob Klinger | Bill Robertson |